כיצד כיורים מסוימים משפרים את חיינו?

כיצד כיורים מסוימים משפרים את חיינו?

השוואה בין סוגים שונים של כיורים מאפשרת להתאים כל דגם לצרכים שלנו. בנוסף, כדאי לבחור את הכיורים לפי אופי החדר, הרגלי השימוש ותקציב. אז מאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא

כיור הוא ללא ספק אחד המתקנים הכי חשובים בחיים שלנו. אנחנו משתמשים על בסיס יום יומי בדגמים של כיור אמבטיה כדי לשמור על היגיינה ולשטוף פנים, אבל במקביל נעזרים גם בדגמים אחרים של כיור מטבח על מנת לרחוץ כלים ולמנוע תחלואה. בנוסף, לכיור יש נוכחות בחלל הפנים של חדרי הרחצה והמקלחת ולכן בוחרים אותו גם מתוך שיקולים פונקציונליים אבל גם מתוך שיקולים אסתטיים.

מהם היתרונות של שימוש בכיור איכותי?

שימוש בכיור איכותי מגדיל את התדירות של שטיפת ידיים וכך משפיע לטובה על הבריאות. אם למשל נרצה להראות לילדים דוגמא אישית לגבי שטיפת ידיים בכיור של חדרי השירותים או המטבח, כדאי שהוא יהיה מספיק גדול ונגיש. כאשר הכיור נגיש, יש סיכוי גבוה יותר שהילדים ישתמשו בו גם עצמאית.

חוץ מזה, לכל כיור יש מאפיינים משלו. כך לדוגמא יתרונות כיור אמבטיה באים לידי ביטוי בעיצוב האלגנטי ובהפעלה השקטה, בעוד יתרונות כיור מטבח אמורים להבליט את היכולת שלנו לאחסן כמה כלים שונים בעת ובעונה אחת. בכל אחד מהמקרים האלה, כיור איכותי יעשה את העבודה וישפר את איכות החיים שלנו גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. 

איך להתקין כיור בבית?

השאלה המתבקשת היא כיצד להתקין כיורים שיאפשרו לנו ליהנות מהיתרונות שלהם. כאן, אפשרות אחת היא לנסות להתקין את הכיור לבד כדי לחסוך בהוצאות. מנגד, אפשרות אחרת היא להעדיף התקנת כיורים חדשים מול בעלי מקצוע. ברוב המקרים, החברה שממנה נרכוש את הכיורים תאפשר לנו גם לתאם שירותי התקנה במחיר מוזל. 

החדשות הטובות הן שלא חייבים לחרוג מתוך מסגרת התקציב על מנת לבצע התקנת כיורים חדשים. ככל שמתייעצים עם בעלי מקצוע מוקדם יותר לגבי כיצד להתקין כיורים בכל חדר בבית, כך עולה הסיכוי להתאמה נוחה וזריזה. בין היתר, בעלי המקצוע מתייחסים לשיקולים הבאים:

גודל הכיור: רוחב, גובה וכן הלאה

מיקום הכיור ביחס לצנרת ותשתית המים

סוג הברז

למה יש הבדלים בין סוגים שונים של כיורים?

ההבדלים בין סוגים שונים של כיורים נובעים מהאופן שבו אנחנו משתמשים בהם. כיורים למטבח צריכים להיות מספיק גדולים כדי להכיל את הכלים והסכו"ם, אבל כיור אמבטיה יכול להיות קטן יותר ולשמש לשטיפת ידיים, פנים או שיניים בלבד. מעבר לכך, ניתן לראות את ההבדלים בין סוגי הכיורים גם מבחינת חומרי הגלם שבהם משתמשים.

כל חומר גלם משפיע אחרת על העמידות של הכיור ועל העיצוב שלו. בשביל לבחור את הכיור שהכי מתאים לנו לכל חדר בבית, נרצה להשוות בין הדגמים על פי פרמטרים אובייקטיביים. לאחר מכן, נוסיף למשוואה המלצות של בעלי מקצוע וכמובן גם את שיקולי התקציב.

כמה עולה כיור חדש?

כיור חדש הוא השקעה משתלמת. הכיור משביח את ערך הנכס, משפר את איכות החיים ותורם לאווירה. מעבר לכך, ניתן להשוות בין מחירי דגמים של כיורים ולגלות שהוא פחות גבוה מכפי שנהוג לחשוב. לאחר מכן, כל שנותר הוא להוסיף למשוואה את שיקולי ההתקנה ולבדוק האם היא כלולה במחיר ומה תקופת האחריות.

לסיכום, כיורים מסוימים משפרים את חיינו בגלל שהם מאפשרים לנו לנצל היטב את תשתית המים בכל חדר בבית. עבורנו, הסוד הוא לבחור אותם נכון.

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הסוד לכיור שמור לאורך ימים

מהם הפרמטרים לבחירת ברזים למטבח

ברז כסוף למטבח